Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Włocławek

Włocławek: ta praca ma naprawdę głęboki sens

22.02.2012, Pomoc żywnościowa

W 2011 roku w punkcie Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) we Włocławku żywność odbierało 370 osób potrzebujących. W tym roku na liście znalazło się wiele nowych nazwisk. Przed wolontariuszami kolejny rok pracy.

Wolontariusze ChSCh z Włocławka prowadzą pomoc żywnościową we współpracy z Bankiem Żywności w Toruniu oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie we Włocławku.

– Współpraca układa się bardzo dobrze – ocenia Anna Mikołajczyk, szefowa filii. – Oprócz żywności pochodzącej z unijnego programu PEAD przekazujemy też pieczywo, które otrzymujemy po obniżonej cenie od jednej z piekarni. Dziękujemy też wszystkim, którzy wsparli nasz punkt wydawania żywności w minionym roku.

Przedstawiciele ChSCh z Włocławka dziękują szczególnie panu Robertowi Rećko, właścicielowi firmy Detal-Met, który przez cały rok zapewniał transport artykułów spożywczych, a także Kościołowi Adwentystów Dnia Siódmego na Wyspach Owczych.

– Osoby, które zgłaszały się po żywność, były bardzo zadowolone, że mogły korzystać z pomocy u nas – mówi Anna Mikołajczyk. – W naszym punkcie wydawanie żywności to również okazja do rozmowy i zaprzyjaźnienia się. Po roku dobrze znamy się z tymi ludźmi; dzielą się z nami swoimi problemami i radościami. Mimo że są w tej pracy zarówno łatwe jak i trudne momenty, ma ona naprawdę głęboki sens.

W 2011 roku filia ChSCh we Włocławku wydała ponad 26 ton żywności o wartości prawie 62 tys. zł. Wolontariusze szukają sponsora, który pomoże im prowadzić działalność także w 2012 roku. Choć wszyscy w filii pracują za darmo, są koszty, które trzeba ponieść, np. związane z magazynowaniem żywności. Jeżeli możesz i chcesz pomóc, złóż dar!

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

4 341 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Kujawsko-Pomorski
Filia Włocławek
ul. Cicha 14a
87-810 Włocławek

Nr konta bankowego:
02 2030 0045 1110 0000 0293 3640

Kierownik: Anna Mikołajczyk
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 795 670 603

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij